Hervorming Boek 7 BW | De impact van het nieuwe bijzondere contractenrecht op bouw- en architectencontracten


Inschrijven

26/02/2027 (14 - 16u) ◌ 175 EUR + BTW ◌ 2° deelnemer gratiskmo-portefeuille DV.O217587
2u Permanente Vorming ◌ OVB ◌ ITAA ◌ IGO ◌
BIV (in aanvraag) ◌ (NKN individueel aan te vragen)
90 dagen uitgesteld kijken

Dit webinar maakt deel uit van de "Praktijkreeks Hervorming Boek 7 BW" (in 3 modules). U kan inschrijven voor de volledige reeks aan het voordeeltarief van 390 EUR + BTW (ipv. 525 EUR + BTW).


Met de hervorming van Boek 7 BW inzake bijzondere contracten wordt het klassieke contractenrecht definitief verleden tijd. De hervorming werd op 16 juli 2026 goedgekeurd door de kamer, waardoor een nieuw wettelijk kader in werking zal treden met ingrijpende gevolgen voor iedereen die met contracten bezig is.

Maar wat zijn de gevolgen van deze nieuwe wetgeving voor de verschillende vormen van bouw- en architectencontracten?



Programma

In dit webinar zal Wim Goossens de nieuwe regels bespreken inzake bouw- en architectencontracten.

Hij zal onder meer in gaan op:

  • de nieuwe regels inzake aansprakelijkheid voor non-conformiteit met bijzondere focus op de termijnen;
  • het “vernieuwde” regime van de tienjarige aansprakelijkheid voor ernstige gebreken;
  • de eigendoms- en risico-overdracht;
  • de (nieuwe) verplichtingen van de opdrachtgever en de aannemer en hun aansprakelijkheid;
  • onderaanneming; en
  • de regels rond de prijs.

Hij zal ook telkens in gaan op de eventuele mogelijkheid èn wenselijkheid om contractueel van de regels af te wijken.

De insteek is praktisch en de focus zal liggen op de gevolgen voor de contractuele en litigepraktijk.


Docent

Wim Goossens is voornamelijk actief in het vennootschaps-, energie- en vastgoedrecht.

Hij is partner van de associatie binnen het Kortrijkse kantoor sinds 2008 en is lid van het managementcomité sinds 1 januari 2024. Hij is lid van de Balie van West-Vlaanderen sinds 2002.

Leerdoelen

Deelnemers inzicht verschaffen in

  • De impact van de hervorming van boek 7 BW op verschillende vormen van contracten bouw- en architectencontracten

Deelnameprijs

175 EUR + BTW
Inclusief handouts


Kijken en vragen stellen

  • Kijklink | Na registratie ontvangt u een persoonlijke kijklink. Chrome werkt het beste. Installeer Chrome bij voorkeur als standaard browser
  • Uitgesteld kijken | mogelijk gedurende 90dagen na de uitzending (of na uw aankoop bij on-demand webinars). 
  • ​Vragen stellen | Het webinar wordt vooraf opgenomen, maar tijdens de uitzending is de docent aanwezig om uw vragen live via de chatbox te beantwoorden. Wanneer u uitgesteld of on-demand kijkt, kunnen uw vragen per email door de docent behandeld worden.

Aanwezigheidsattest

  • Om een aanwezigheidsattest te ontvangen dient u het webinar met uw persoonlijke kijklink en tot het einde uit te kijken en de aanwezigheidsvragen in te vullen.
  • Live kijken | Na controle van uw aanwezigheid wordt het aanwezigheidsattest per e-mail verstuurd.
  • On-demand of Uitgesteld kijken | u kan zelf een aanwezigheidsattest per email aanvragen met de vermelding van uw naam en de titel van de opleiding

kmo-portefeuille | erkenningsnummer dienstverlener KMO Campus DV.O217587

  • Live webinars
    Als u beroep doet op de kmo-portefeuille, dient u de steunaanvraag binnen de14dagen na aanvang van de opleiding aan te vragen, en verplicht u zich om de opleiding ook effectief te volgen.

    Thema's: Beroepsspecifieke competenties ​(voor niet-ITAA leden dient er een link aanwezig te zijn tussen het onderwerp en de activiteit van uw onderneming)
  • On-demand webinars
    On demand webinars kunnen niet betaald worden met kmo-portefeuille. Indien u toch een steunaanvraag zou indienen, zijn wij verplicht om deze te annuleren.

Nieuwsbrief | Door bij inschrijving uw gegevens te verstrekken geeft u aan KMO Campus de toestemming om u op de hoogte te houden van haar toekomstige activiteiten